Koci temperament

Koci temperament

Każdy kot lubi chadzać swoimi drogami i ma swój temperament. Miłośnicy kotów doskonale znają swoich pupili i ich upodobania. Jeśli chodzi o rasę egzotyczną to nie różni się ona długowłosych persów. Tak samo są łagodne, spokojne i wierne swoim właścicielom.

Koty te chętnie się bawią, są figlarne, lubią pieszczoty i w żadnym razie nie są agresywne tak więc mogą przebywać w domach gdzie są małe dzieci. Z kolei kot brytyjski, w połączeniu z persem, będący krzyżówką z której powstał kot egzotyczny ma zupełnie inny temperament niż on. Brytyjczyki są inteligentne i mają poczucie własnej wartości co z kolei sprawia, że zachowują dystans do swych właścicieli. Kot brytyjski przeważnie jedną osobę z najbliższego otoczenia darzy największym zaufaniem i okazuje mu uczucia.

Podobnie jak wiele innych domowych kotów w wieku młodzieńczym jest bardzo żywy natomiast po osiągnięciu wieku dorosłego staje się bardziej spokojny, co oznacza, że ma temperament raczej umiarkowany. Nigdy nie wydaje głosu bez potrzeby, jedynym wyjątkiem jest prośba o jedzenie.

Krótkowłose koty brytyjskie są stosunkowo łatwe w utrzymaniu toteż stają się coraz bardziej popularne. Ponadto czynnikiem sprawiającym, że są tak lubiane jest ich barwa i wyjątkowość ich futra. Wyjątkowymi kotami są Sfinksy nie tylko ze względu na ich osobliwy wygląd charakteryzujący się brakiem owłosienia, ale także z uwagi na temperament. Są one bardzo uczuciowe i towarzyskie.

Chociaż koty egzotyczne to głównie krzyżówki persów i kotów krótkowłosych, to bardzo egzotycznie i orientalnie prezentują się koty bengalskie. Mają one wydłużone ciało i sprężyście się poruszają. Swym wyglądem przypominają leoparda, ponieważ na całym ciele mają nierównomiernie rozmieszczone plamki. Są to koty z wyglądu przypominające swych dzikich krewniaków a jednak świetnie czują się w środowisku domowym i są dobrymi kompanami do zabawy.

Osoby, które zapragną zostać właścicielami kota norweskiego leśnego, muszą wiedzieć, że są to koty wymagające częstego czesania przynajmniej dwa razy w tygodniu. Szybko przystosowują się do nowych opiekunów, natomiast obcych traktują z rezerwą, dopiero po bliższym poznaniu stają się przyjacielskie i delikatne. Chociaż mają długie futro nie są typowymi kotami przesiadującymi na kanapie, uwielbiają ruch i wspinaczkę na drzewa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *