Bengalski kot

Bengalski kot

Kot bengalski ze względu na swój wygląd, czyli budowę ciała i barwę futra jest bardzo egzotyczny. Przypomina dzikie duże koty żyjące na wolności a dodatkowo w Europie uzyskał przydomek leopardeta. Rasa ta została zapoczątkowana w Ameryce północnej i była skutkiem fascynacji pewnego biologa dzikimi kotami zamieszkującymi Azję a dokładnie leopardami.

Oficjalnie rasa kotów bengalskich została uznana 1 1984 roku i obecnie prezentują się jako koty krótkowłose o urzekającej urodzie. Ciało ich jest wydłużone i umięśnione co pozwala im na zwinne i pełne gracji poruszanie się. Mają one futro jakiego nie ma żaden inny kot a to za sprawą nierównomiernie rozmieszczonych plamek, przypominających cętki, które na łapach przechodzą w prążki.

Mimo iż patrząc na nie, wyobrażamy sobie koty żyjące dziko w Afryce czy w Azji, które są drapieżnikami niebezpiecznymi także dla człowieka, to kot bengalski ma bardzo miłe i spokojne usposobienie. Jest przymilny i chętnie okazuje swe uczucia wobec opiekunów, lubi zabawy, zwłaszcza takie podczas, których może skakać i wykonywać różne zabawne akrobatyczne ruchy. tak więc potrzebuje swobody ruchu podobnie jak kot norweski

Ktoś mógłby powiedzieć, że mają coś z psa ponieważ lubią zabawy z aportowaniem przedmiotów i przyzwyczajają się do chodzenia na smyczy. Wyróżniają się spośród innych ras szeroka gamą wydawanych przez nich dźwięków typu; miauczenie, mruczenie, czy nawet skrzeczenie.

Jest to chyba jeden z najbardziej empatycznych kotów, który wyczuwa nastroje swego właściciela i potrafi podążać za nim krok w krok, towarzysząc w różnych domowych czynnościach. Świetny kontakt nawiązują również z dziećmi i są przy tym łagodne i czułe. Charakteryzuje je wysoka inteligencja.

Rasa ta to świetny przykład na połączenie dwóch przeciwieństw, domowego, łagodnego kota z dzikością natury jaka kryje się w wyglądzie tych kotów. Z pewnością wiele osób już przekonało się, że posiadanie takie zwierzaka w domu, byłoby ogromną frajdą oraz świetnym towarzystwem dla osób w każdym wieku, jednak trzeba zaznaczyć, że nie są to koty tanie. Co do pielęgnacji nie wymagają specjalnie czasochłonnych zabiegów zwykłe szczotkowanie co kilka dni całkowicie wystarcza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *