Odpowiedni żwirek dla kota

Chyba każdy, kto ma w domu kota, wie jak ważny jest dobry żwirek. Jako osoba dość wrażliwa na nieprzyjemne zapachy, miałam dosyć wysokie wymagania i stawiałam testowanym produktom wysoką poprzeczkę.

Oto kolejne właściwości, jakie powinien posiadać dobry żwirek :

1.) dobre zbrylanie się, które to ułatwia całkowite i wygodne opróżnienie kuwety z nieczystości

2.) dobre eliminowanie nieprzyjemnych zapachów

3.) możliwie mała przyczepność żwirku do długiego futra persów

4.)  Nie wysoka cena, jednak adekwatna do jakości.

Próbowaliśmy wiele produktów- ze sklepów zoologicznych, z drogerii, z supermarketów . Na półkach sklepowych znajdziemy tak wiele, różniących sie między sobą produktów, że łatwo o zawrót głowy. Można na przykład znaleźć żwirki z silikatem, perfumowane także i  takie, które nadają się do kompostowania. Wypróbowaliśmy wiele produktów, aż w końcu znaleźliśmy takie, które spełniły nasze oczekiwania i które możemy polecić.Naszym pierwszym faworytem jest produkt o nazwie  Extreme Classic.

Ten żwirek doskonale służy także kotom długowłosym, czego nie można było powiedzieć o innych żwirkach, które to znajdowaliśmy wszędzie, nawet w naszym łóżku! Oprócz tego żwirek Extreme Classic jest bardzo wydajny i pomimo wyższej ceny, poprostu się opłaca.

To jego zalety:

  • Tworzący grudki piasek do kocich odchodów o 320% chłonności
  • Pochłania zapach
  • O zapachu pudru dziecięcego
  • Nie przyczepia się do łapek
  • Oszczędny dzięki tworzącym się grudkom
  • 15 kg Extreme Classic równa się 45 kg zwykłej podściółki

Nasz drugi faworyt spełni oczekiwania właścicieli kotów krótkowłosych, zwracających szczególną uwagę na ochronę środowiska -Cats Best Öko Plus

Jest to produkt ulegający całkowitej biodegradacji. Jego składnikiem nie jest betonit, tylko roślinne włókna. Jedynym mankamentem jest fakt, że delikatne dla kocich łapek włókna, dość łatwo przyczepiają się do perskiego futra i roznoszą po mieszkaniu.Pomimo wszystko, wydajność i zbrylanie tego żwirku bardzo nas przekonała. Także przyjemny zapach drzewny tego żwirku jest jego pozytywną cechą.

I jeszcze jeden, bardzo warty uwagi żwirek -Golden Grey. Jego wielką zaletą jest niska pylność.Nie kurzy sie jak inne żwirki. Jest to ważna informacja dla osób mających alergie lub też posiadających takie koty. Produkt ten posiada miły zapach dziecięcego pudru, jednak nie jest to zapach zbyt intensywny. Wszelkie nieprzyjemne zapachy pozostają wyeliminowane .

Także świetne zbrylanie sie i wydajność nas przekonała. I jeszcze jedno- nie jeden już z doświadczenia wie, że na żwirku nie powinno sie oszczędzać- chyba, że chcemy potwierdzać powszechne przekonanie, że posiadanie kota oznacza nieprzyjemne zapachy w domu. Wiecie co ja często słyszę od osób odwiedzających moje mieszkanie? Ohh! To wy macie koty? A przecież nic nie czuć .-)) Stwierdzają to dopiero, po zobaczeniu któregoś z naszych kotów, naprawdę wielce zadziwieni…