08/09/2013

Baks ma zapalenie ucha :-(

Category: chory kot,kot,kot perski — admin @ 07:12

Ostatnio zauważyliśmy, że Baks ma strupki na zewnętrznej stronie ucha i od czasu do czasu się tam drapie. Po wstępnych oględzinach zapadła szybka decyzja- jak najprędzej do weterynarza. Ucho było rozdrapane, w środku czarna maź a po głębszych oględzinach, także ropa.

Okazało się, że to był ostatni dzwonek, choć nie wiadomo było, czy nie doszło już do pęknięcia bębenka. Pani weterynarz zbadała kocurowi temperature i okazało się, że nasz starszy Pan ma gorączkę. Nic po nim nie było widać! Jeszcze wczoraj wieczorem biegał galopem po ogródku. Po raz kolejny potwierdza się, że koty maja wysoki próg bólu. Na początku podejrzewaliśmy, że Baks cierpi na świerzbowca usznego, jednak okazało się, że jest to zapalenie ucha. Dostał na wstępie antybiotyk w zastrzyku i środek przeciwbólowy. Do domu dostaliśmy antybiotyk w tabletkach i krople do uszu. Pierwsze dni przyniosły pogorszenie. Widać było, że kocur źle się czuje. Całymi dniami leżał gdzieś pod szafą, prawie nie jadł.

Na szczęście po 3 dniach wrócił do świata żywych i zaczął żebrać o jedzenie-ewidentny znak, że jego samopoczucie uległo poprawie. Po badaniach kontrolnych okazało się, że bebenek nie jest uszkodzony i Baks na szczęście nie będzie mial problemów z zachowaniem równowagi.

img_4226

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. | TrackBack URI

Dodaj komentarz

XHTML ( You can use these tags):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> .