04/08/2010

Właściwa kąpiel kota perskiego

W literaturze można znaleźć informacje, że kot perski musi być regularnie kąpany. Zależy to w dużej mierze, tak jak częstotliwość czesania, od rodzaju jego futra. W przypadku Baksa, którego futro tylko w okresie linienia sprawia problemy, częsta kąpiel nie jest konieczna. Maja natomiast, ma futro o dużej ilości podszerstka i w jej przypadku kąpiel i użycie profesjonalnych kosmetyków bardzo ułatwia pielęgnację. Procedura kąpieli.

2 komentarzy »

  1. Świetny post, bardzo mi pomógł! Szukam sprawdzonej metody i dobrych produktów do kąpieli mojego perskiego kociaka, który ma ten sam problem z futerkiem co Twoja Maja – futerko (na grzywie) tłuści się i zbija w nieestetyczne strąki. Samo czesanie nie wystarcza, więc postanowiłam wykąpać go po raz pierwszy (ma niecałe 6 miesięcy i nie był jeszcze kąpany, ale nie boi się wody i lubi wylegiwać się pod prysznicem i w umywalce:) )

    Comment by ela — 11/21/2014 @ 08:44

  2. Cieszę się, że mogłam pomóc.

    Comment by admin — 11/24/2014 @ 21:45

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. | TrackBack URI

Dodaj komentarz

XHTML ( You can use these tags):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> .