04/01/2010

Nowa strona

Powstała nowa strona o strzyżeniu kotów długowłosych. Trudnym tematem w punkcie pielęgnacji futra kotów długowłosych jest strzyżenie.
My posiadamy to szczęście, że nasze koty cierpliwie znoszą tę procedurę, jeżeli takowa jest konieczna. Maja na samym początku reagowała paniką, gdy tylko głośna maszynka zbliżała się do niej. Po czasie zrozumiała, że nie dzieje jej się krzywda i czeka aż czynność dobiegnie końca. Baks od samego początku nie przywiązywał wagi ani do maszynki, ani do tego, że goli się jego piękne futro.

Zapraszam!

1 komentarz »

  1. Witam, często spotykałam się na różnych forach z krytyką strzyżenia persów, sama też mam persa i długi czas był piękny i długowłosy, interesowało go głównie spanie i jedzenie. W zeszłym roku w lecie głównie z powodu upałów i zaryzykowałam strzyżenie u weterynarza niestety. Ale zdecydowanie się opłaciło, okazało się mianowicie, że mój kot posiada charakter i chęć do zabawy, obecnie jest rozbrykanym pełnym oryginalnych pomysłów kotem do tego stopnia, że czasem żeby mieć chwilę spokoju grożę mu, że znowu zapuszczę mu kłaki. Obecnie nie strzygę go u wetka, robię to sama powolutku za pomocą nożyczek i maszynki, nie mogę się pochwalić tu mistrzostwem – często miewa wygolone ozdobne nieregularne kształty na tułowiu i ogólnie wygląda jak oskubany kurczak ale nie mam sumienia dopuścić żeby znowu zarósł lub ciąć go pod narkozą.

    Comment by ukajali — 03/30/2011 @ 15:49

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. | TrackBack URI

Dodaj komentarz

XHTML ( You can use these tags):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> .