11/24/2014

Problemy Baksa z utrzymaniem czystości

Category: chory kot — admin @ 13:44

Baks od jakiegoś czasu zaczął załatwiać swoje potrzeby obok kuwety, lub też po drugiej stronie pokoju. Zaczęło się to około dwa lata temu. Jednocześnie odwiedziliśmy kilku weterynarzy, przebadaliśmy kilkakrotnie krew, mocz i kał i nic. Wielkie nic. Nie potrafiliśmy znaleźć przyczyny tego problemy. Z reguły kot chce nam coś w ten sposób zasygnalizować- pokazać, że ma problemy zdrowotne lub psychiczne. Zdrowotne wykluczyliśmy-pozostały problemy natury psychicznej. Podejrzewaliśmy, że kocur czuje się zestresowany obecnością i odwiedzinami obcego kocura, który był niekastrowany i agresywny. Próbowaliśmy Feliwaya. Bez skutku. Dostawiliśmy kolejną kuwete-pomogło na krótko. Zrobiliśmy mu USG i rentgena, by wykluczyć wszelkiego rodzaju guzy.

Teraz jednak, niestety po czasie, wiemy co było przyczyną jego zachowania. Baks chciał nam coś od dawna powiedzieć a my go nie rozumieliśmy.

Skąd to wiemy?Dzień po śmierci Mai skończył sie ów problem. Smutne to, że już prawie dwa lata temu, Baks zauważył coś, co my dopiero odkryliśmy po roku. Rok przed odkryciem przez nas za wysokiego ciśnienia krwi u naszej kotki i wylewów do oka. Teraz wiemy już, odkąd Maja tak naprawdę zaczęła chorować. Baks pewnie po zapachu moczu, kału, wiedział to o wiele wcześniej i nie chciał dzielić kuwety z chorym kotem. Być może go to także smuciło i stresowało. Zauważył, że jego towarzyszka życia zachowuje się inaczej, być może inaczej pachnie. Zapach być może nie pasował do kotki, którą znał od lat. Być może poprostu czuł, że cierpi i nic nie mógł zrobić. Szkoda, że zwierzęta nie umieją mówić.

IMG_4309IMG_2583