02/10/2014

Częściowe strzyżenie persa

Category: Allgemein — admin @ 11:32

Napewno niejeden właściciel kota perskiego zastanawiał się czasem nad strzyżeniem swojego czworonoga. Powody są różne- brak czasu, problemy ze skóra zwierzęcia i konieczne kąpiele-które są bardzo utrudnione przy długim futrze, wysokie temperatury w lecie. Przyznam się, że czasami strzyżemy nasze koty- zdarza się to dwa razy do roku. Szczególnie teraz, przy dwójce malutkich dzieci brak czasu na regularną pielęgnację futra. Wolę więc koty ostrzyc niż dopuścić do sfilcowania ich futra. Czasem golę je całkowicie ale tylko w lecie, przy wysokich temperaturach na zewnątrz. Oczywiście ogon,glowa i ogon pozostają nietkniete. Natomiast w zimie strzygę koty częściowo, na tzw. lewka. Wymaga to troche wprawy a ewentualne nierówności w strzyżeniu są najpoźniej po dwóch tygodniach niewidoczne. Oto efekty.

IMG_8815IMG_8896

IMG_8816[1]

02/04/2014

Mai problemy z oczami II

Category: Allgemein — admin @ 13:51

Drodzy czytelnicy!

Maja dostaje od dwóch tygodni tabletki obniżające ciśnienie krwi i jej samopoczucie bardzo się poprawiło! Jest bardziej aktywna i wylew do oka zniknął i się nie pojawia ponownie. Innymi słowy- leczenie przyniosło w końcu rezultaty!

Mieliśmy szczęście i udało nam się szybko znaleźć lekarza weterynarii, który posiada urządzenie do mierzenia ciśnienia krwi. Lekarz okazał się tak miły, że wypożyczył to urządzenie nam do domu, ponieważ badanie w lecznicy nie było z powodu stresu miarodajne.

Jak tylko zdobędziemy więcej informacji na temat tej choroby, symptomów oraz metod jej leczenia, postaramy się stworzyć nową stronę, opisującą ten temat.

To może jednak troche potrwać, ponieważ pojawił się u nas nowy członek rodziny-nasz kolejny syn. Pomiędzy zmienianiem pieluch, karmieniem i zabawianiem starszaka pozostaje niewiele czasu do blogowania. Prosimy więc o cierpliwość!

 

Pozdrowienie z Oberpfalz!!