03/30/2010

Pielęgnacja oczu persa

Strona o pielęgnacji oczu persa jest prawie gotowa. Stworzyłam tę stronę, ponieważ bardzo często czytelnicy zadają mi pytania dotyczące pielęgnacji oczu u moich kotów. W internecie widzę też mnóstwo zdjęć przedstawiających perskie koty z ogromnymi brązowymi zaciekami wokół oczu a nawet strupami. Moim zdaniem, nawet jeżeli futro kota jest pięknie wyszczotkowane i wypielęgnowane, to z brudnymi oczami i zaciekami wokół nich, kot wygląda na naprawdę zaniedbanego . Nie zapominajmy też o tym, że tak zaniedbane oczy bardzo szybko mogą ulec zakażeniu i przysporzyć naszym milusińskim bólu.

Zapraszam!

To wy macie kota?!

Jestem pewna, że wielu z nas, zna pospolite stwierdzenie o kotach. Tak, tak, że niby koty nie ładnie pachną a w związku z tym, także dom w którym takowy kot mieszka. Może i było to prawdą w czasach stosowania zwykłego piasku, takiego jaki  kiedyś używało sie do wypełnienia paskownic. Doskonale rozumiem takie stwierdzenie, ponieważ zbyt często miałam wątpliwą przyjemność odwiedzać takie mieszkania. Tylko małe sprostowanie- to nie kot brzydko pachnie ale zanieczyszczona kuweta! Nie dziwmy się, jeżeli w mieszkaniu śmierdzi ( tak ,tego inaczej nazwać nie można), jeżeli po pierwsze:

1) Nie używamy żwirku dla kota tylko piasku budowlanego

2) zaniedbujemy higienę kociej toalety

3) podajemy kotu, zamiast zbilansowanej i dobrej jakościowo karmy, jakiś reszki i odpadki

4) zaniedbujemy kocie zdrowie ( biegunka itp)

Od wielu lat można na rynku znaleźć tak wielką oferte żwirków dla naszych ulubieńców, że nierozsądnie jest ratowanie się zwykłym piaskiem, który to posiada prawie same wady.

Dobry jakościowo żwirek nie zrujnuje naszej kieszeni, za to przyczyni sie do elimacji brzydkich zapachów. Nie raz znajomi będą was pytać – To wy macie kota?? Nic nie czuję!

Sami borykaliśmy się z wyborem tego najlepszego dla nas żwirku. Oto nasi zwycięzcy.

żwirek dla kota

Powstała galeria naszego akwarium!

Category: akwarium,krewetkarium — admin @ 08:06

Wszyscy ci, którzy nalegali na zamieszczenie zdjęć mojego akwarium, zapraszam do powstałej galerii! Miłego oglądania!